تاریخ امروز :

۶ مهر ۱۴۰۲

عملکرد در بازار برق سال ۱۴۰۰

شرکت نیرو آتیه صبا به عنوان مالک نیروگاه حرارتی تبریز توانست در سال ۱۴۰۰ به ترتیب ۲,۹۶۷,۱۹۱ و ۲,۹۰۸,۶۵۵ مگاوات ساعت آمادگی خالص ( درب نیروگاه) و انرژی خالص ( در نقطه هاب شبکه) ارائه نماید.

دکتر عباس حسنی مسئول امور بازار برق شرکت نیرو آتیه صبا در گفتگو با سایت رسمی این شرکت اعلام کرد که در سال ۱۴۰۰ با وجود تعمیرات گسترده ۲۴۳ روزه در واحدهای بخار نیروگاه حرارتی تبریز، این شرکت تلاش کرد تا عملکرد موثری در تولید برق مورد نیاز شبکه سراسری ارائه نماید. اطلاعات ثبت شده مطابق جدول زیر نشان می دهد که با توجه به افزایش ۴۲۸ درصدی ایام تعمیرات واحدهای بخار نیروگاه در مقایسه با سال ۱۳۹۹، آمادگی و انرژی خالص تحویلی این شرکت در مقایسه با سال ۱۳۹۹ به ترتیب با کاهش ۲۶ و ۲۱ درصدی مواجه شده است.

 

ردیف آیتم سال ۱۴۰۰ سال ۱۳۹۹ درصد تغییر
۱ دوره تعمیرات (روز) ۲۴۳ ۴۶ ۴۲۸
۲ آمادگی خالص (مگاوات ساعت) ۲,۹۶۷,۱۹۱ ۳,۹۸۲,۸۸۱ ۲۶-
۳ انرژی خالص (مگاوات ساعت) ۲,۹۰۸,۶۵۵ ۳,۶۹۰,۵۹۵ ۲۱-

 

حسنی همچنین خاطر نشان کرد که ۲۸۶,۷۷۹ مگاوات ساعت معادل ۸/۹ درصد از انرژی خالص کل ارائه شده در نقطه هاب شبکه در قالب معاملات خارج از بازار به شرکت¬های وابسته به هلدینگ انرژی فروخته شده است و منجر به تامین نقدینگی ۱۷۰ میلیارد ریالی از این محل در سال ۱۴۰۰ شده است.
ایشان در پایان ابراز امیدواری کرد که با توجه به تعمیرات انجام شده در سال ۱۴۰۰ و ارتقاء ظرفیت عملی و فنی واحدهای نیروگاه حرارتی تبریز، افزایش قابل توجهی در میزان انرژی و آمادگی عرضه شده این شرکت در سال ۱۴۰۱ مشاهده گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *